Kask motocyklowy Klim Krios Pro – gdy w żyłach płynie krew podróżnika.

Skorupa karbonowa występuje w kilku grafikach.

Krios Pro to najwyższy model kasku z kolekcji adventure w ofercie amerykańskiej marki Klim. Producent produkuje odzież dla motocyklistów już od ponad 15 lat. Projektanci stawiają zawsze na najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu, a wszystkie rozwiązania są testowane przez doświadczonych motocyklistów. Jeżeli jeździsz na motocyklu, który należy do rodziny turystycznych enduro to potrzebujesz kasku bezpiecznego, lekkiego oraz wyposażonego w bardzo wydajną wentylację. Taki jest właśnie Krios Pro. Ten kask oferuje jednak znacznie więcej…

KRIOS PRO TO KASK BEZPIECZNY

Innowacyjny materiał KOROYD® pochłaniający energię uderzenia.

Skorupa zewnętrzna została wykonana z ręcznie nakładanych włókien karbonowych. Jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne, pochłania część energii uderzenia, a karbonowy materiał jest bardzo lekki. Klim zredukował wagę kasku i zwiększył poziom bezpieczeństwa stosując wypełnienie z materiału KOROYD®. Producenci kasków zwykle wykorzystują EPS jako wypełnienie kasku (ekspandowany polistyren). To dokładnie ten sam materiał wykorzystywany w branży budowlanej, jako izolacja oraz w branży gastronomicznej, jako element składowy opakowań. Posiada on jednak bardzo dobre właściwości pochłaniania energii, dlatego producenci kasków wykorzystują tak często EPS.  W modelu Krios Pro wypełnienie kasku to połączenie klasycznego EPS i innowacyjnego polimerowego materiału KOROYD®. Co to za materiał i czy można mu zaufać?

Tworzywo został opatentowane w 2010 roku. Wynalezione na potrzeby branży lotniczej. Poszukiwano materiału o wysokich parametrach pochłaniania energii uderzenia oraz niezwykle lekkiego. Głównym celem było zapewnienie najwyższego bezpieczeństwa pasażerom samolotu. Przyszedł rok 2017 i KOROYD® został wykorzystany w kasku motocyklowym po raz pierwszy. 

Znakiem rozpoznawczym tego innowacyjnego tworzywa jest jaskrawy zielony kolor. W swojej strukturze przypomina połączone ze sobą rurki o małej średnicy. Koroyd jest bardzo zaawansowanym materiałem polimerowym. Każda z rurek składa się z dwóch warstw. Zewnętrzna odpowiedzialna jest za utrzymanie struktury połączeń, wewnętrzna za pochłanianie energii uderzenia. Czy ten materiał jest lepszy od EPS? Zdecydowanie tak.

 • Jest w stanie pochłonąć nawet 48% więcej energii w porównaniu z EPS.
 • Jest lżejszy od EPS. 94% powierzchni Koroyd stanowi powietrze.
 • Klasyczny EPS w niskich temperaturach staje się twardy, a w wysokich miękki. Koroyd nie zmienia swojej struktury w zakresie od -50 do 90 stopni. Bez względu w jakich warunkach użytkujesz kask, Koroyd zapewnia Ci ten sam poziom bezpieczeństwa.

KRIOS PRO TO KASK LEKKI

Dużą zaletą tego modelu jest waga. Klim stosując karbonową skorupę i innowacyjne wypełnienie Koroyd uzyskał wagę kasku między 1260 gramów, a 1360 gramów. W zależności od rozmiaru kasku. Jest to waga w pełnej konfiguracji, z zamontowanym wizjerem i daszkiem. Z tym kaskiem twoja głowa i szyja nie odczują pokonywanych kilometrów, a jazda w terenie będzie czystą przyjemnością.

KRIOS PRO TO KASK Z WYDAJNĄ WENTYLACJĄ

Projektanci wzięli pod uwagę oczywiście to, że kask będzie użytkowany w różnych warunkach. Przejazd autostradą, wymagająca jazda w terenie przy niższych prędkościach, pozycja siedząca i stojąca na motocyklu. Wentylacja musi się sprawdzić w każdej sytuacji. W Kriosie powietrze dostarczane jest do wnętrza kasku regulowanym wlotem wentylacyjnym na szczęce kasku oraz wlotem na czole. W procesie wentylacji bardzo ważną rolę pełni wypełnienie KOROYD®, przez które przepływa powietrze dostarczane do wnętrza kasku. Ciepłe powietrze odprowadzane jest dwoma wylotami w spojlerze i dwoma przy kołnierzu. Efektywność wentylacji jest naprawdę imponująca, nawet przy niskich prędkościach.

KRIOS PRO TO KASK KOMFORTOWY

Klim wyposażył swój najwyższy model kasku w najlepsze rozwiązania dostępne na rynku. W tym kasku nie znajdziesz blendy przeciwsłonecznej. Krios PRO ma dużo skuteczniejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie. W standardzie otrzymujesz wizjer fotochromatyczny amerykańskiej marki Transitions®. Zapomnij o czasach, w których ściemnianie i rozjaśnianie wizjera trwało kilka minut. Obecnie to zajmuje zaledwie kilka sekund. Jeśli akurat nie potrzebujesz fotochromatycznego wizjera, w pudełku dostaniesz przezroczysty wizjer poliwęglanowy. Oba wizjery przygotowane pod wkładkę PINLOCK® 120 i odporne na zarysowania. Demontaż wizjera i daszka możliwy jest bez użycia specjalnych narzędzi.

Kiedy próbujesz założyć lub zdjąć kask obsługujesz zapięcie intuicyjnie. Zapięcie kasku powinno być więc jak najłatwiejsze w użyciu. W tym modelu znajdziesz magnetyczne zapięcie FID-LOCK®. Szybkie i pewne zapięcie, które bez problemu obsłużysz w rękawicy.

Wyściółka wewnętrzna jest całkowicie wypinana. Wykonana z materiału KLIMATEC, który jest antybakteryjny i odprowadzający wilgoć. To już raczej standard w kaskach motocyklowych. Wkładki policzkowe w standardzie mają 25 mm grubości. Dla lepszego dopasowania Klim daje możliwość zastosowania cieńszych (wkładki kupowane są osobno). Skorupa kasku występuje w dwóch rozmiarach.

Krios Pro jest kaskiem uniwersalnym. Z wizjerem, z daszkiem, z goglami? Może wszystko na raz? Ty decydujesz. Możesz wykorzystać go w czterech trybach: szosowy, ADV, Off-road, Dual sport. Daszek jest zdejmowany i regulowany, a system jego regulacji obsłużysz w grubej rękawicy.

Kask kompatybilny jest z zestawem interkom Sena 10U.

Kupując ten kask otrzymujesz 5 letnią gwarancję producenta i 5 letnią opiekę producenta w ramach programu GEAR PROTECTION. Jeśli uczestniczysz w wypadku motocyklowym w ciągu pięciu lat od zakupu odzieży KLIM® wymieni bezpłatnie uszkodzoną odzież. Na stronie producenta znajdziesz szczegóły.

Cechy kasku:

 • skorupa z włókna węglowego.
 • technologia Koroyd.
 • dwa rozmiary skorupy. Jedna wielkość dla rozmiarów od S do M, druga wielkość dla rozmiarów od L do 3XL.
 • magnetyczny system zapięcia FID-LOCK®
 • w pełni regulowane otwory wentylacyjne na brodzie i na czole
 • cztery tryby konfiguracji: Szosowy, Adventure, Off-road, Dual sport.
 • udoskonalona aerodynamika oraz system wentylacji
 • antybakteryjny materiał KLIMATEK™ użyty do wyściółki kasku
 • szybki, nie wymagający narzędzi montaż i demontaż wizjera oraz daszku
 • kompatybilny z interkomem Sena 10U (sprzedawany oddzielnie)
 • w zestawie dwa wizjery – odporny na zarysowania przezroczysty wizjer PINLOCK-READY® oraz wizjer fotochromatyczny TRANSITIONS® z możliwością zamontowania pinlocka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszędzie dobrze, ale najlepiej #namotocyklu

Na motocyklu

© 2023· Na Motocyklu · Defender Akcesoria Motocyklowe

Potrzebujesz pomocy?

Uzupełnij formularz lub wyślij maila:
rafal@defender.net.pl

Odwiedź sklep Defender:

ul. Góra Libertowska 50

30-444 Libertów