Nawigacja motocyklowa GARMIN ZUMO XT2 Vs ZUMO XT

Dla urządzeń elektronicznych 3 lata to często kilka epok. Dokładnie tyle Garmin czekał z odświeżeniem swojego flagowego modelu nawigacji motocyklowej Garmin Zumo XT. W 2023 roku Garmin wprowadza do oferty Garmin Zumo XT2. Przez jakiś czas te dwa urządzenia będą równocześnie w sprzedaży. Warto więc wiedzieć czym różni się Zumo XT2 od swojego poprzednika.

Jaki jest Garmin Zumo XT2?

Zumo XT2 to wytrzymała nawigacja motocyklowa z poziomem ochrony IPX7 świadczącym o tym, że można ją wykorzystywać w każdych warunkach pogodowych. Nowy model nawigacji ma większy wyświetlacz. Teraz jest to jaśniejszy 6 calowy wyświetlacz, a nie jak w starszej wersji 5,5 calowy wyświetlacz. To spowodowało, że wymiary i waga urządzenia nieznacznie się zmieniły. Bateria pozwala na działanie nawigacji przez 3,5 godziny przy jasności ustawionej na 100 procent. Dołączone okablowanie pozwala na podłączenie zasilania bezpośrednio do akumulatora.

Co jest w pudełku ZUMO XT2?

  • Nawigacja Zumo XT2
  • Kabel USB-a na USB-c
  • 3 elementowy uchwyt motocyklowy oparty na komponentach Ram Mounts.
  • złączki do akumulatora
  • bezpiecznik
  • skrócona instrukcja obsługi

Specyfikacja techniczna Zumo XT2 oraz Zumo XT

ZUMO XT2ZUMO XT
Rozmiar wyświetlacza 6.0” 5.5”
Rozdzielczość1280 x 720 HD1280 x 720 HD
Jasność wyświetlacza1050 nitów1000 nitów
Wymiary urządzenie15.7 x 8.8 x 2.4 cm14.8 x 8.8 x 2.4 cm
Waga342g272g
Wytrzymałość i wodoszczelnośćIPX7IPX7

Jakie mapy są w Garmin ZUMO XT2?

W Zumo XT2 fabrycznie wgrane są mapy drogowe oraz topograficzne Europy oraz Bliskiego wschodu. Aktualizacje map są darmowe. Jest możliwość darmowego pobrania mapy Afryki, w tym Tracks4Africa, Ameryki Północnej i Południowej, Australii i Nowej Zelandii. Dostępne jako bezpłatne pliki do pobrania za pośrednictwem oficjalnej strony Garmin. W Zumo XT wgrane są tylko mapy Europy.

ZUMO XT2ZUMO XT
MapyWbudowane mapy Europy i Bliskiego
Wschodu. Afryka, Ameryka
Południowa i Północna, Australia &
Nowa Zelandia do pobrania
Europa
Mapy topograficznejestjest
Obrazy satelitarne BirdsEye Directjestjest

Planowanie tras motocyklowych w Garmin ZUMO XT2?

W poprzednim modelu algorytm Garmin Adventurous Routing pomagał wybierać zróżnicowane trasy nastawione na przygodę. W nowym model ta opcja została zaktualizowana. Dodatkowo doszło sporo udgodnień i rozwiązań pomagających zaplanować ekscytującą trasę motocyklową. Jest wizualny planer tras, popularne trasy motocyklowe, malownicze trasy Michelin, zielony przewodnik Michelin.

ZUMO XT2ZUMO XT
Garmin Adventurous Routingopcja zaktualizowanajest
Wizualny planer tras jest
Popularne trasy motocyklowejest
Malownicze trasy Michelinjest
Przewodnik Michelinjest
Ciekawe miejscajest
Lokalne miejscajest

Garmin ZUMO XT2 i aplikacja TREAD

Do tej pory aplikacja Garmin Tread obsługiwała urządzenia z rodziny offroadowych nawigacji Tread. Jednak XT2 możemy obsługiwać z pomocą tej wyjątkowej apki na smartphona z system Android oraz iOS. Aplikacja ułatwia dzielenie się śladami GPX – porządkowaniem i edycją tych tras. Aplikacja pozwala na wyświetlania alertów pogodowych na urządzeniu nawigacyjnym, informacji o ruchu drogowym oraz statystyk z jazdy. W aplikacji zaplanujemy trasę motocyklową, a po połączeniu z nawigacją trasa będzie błyskawicznie gotowa do wybrania. Aplikacja Tread daje również możliwość stworzenia jazdy grupowej z użyciem sygnału GSM, nie potrzebujesz do tego urządzenia Group Ride Tracker, chyba że potrzebujesz śledzenia tam, gdzie nie ma sygnału telefonicznego.

ZUMO XT2ZUMO XT
Aplikacja TREADjest
Wyświetlanie i udostępnianie podsumowań z jazdyjest
Group Ride Mobilejest
Radiowy monitor jazdy grupowejopcjaopcja
Bezprzewodowe wskazówki głosowe Bluetoothjestjest
Radar pogodowyjestjest
Inteligentne powiadomieniajestjest
Informacje o ruchu drogowymjestjest

Do tej pory jeśli ktoś potrzebował nawigacji motocyklowej z możliwością wykorzystania jej w terenie to miał dylemat – Zumo XT, Tread, Montana 750i? Sam stałem przed takim wyborem, gdy wybierałem się na wyprawę offroadową do Tunezji. Wybrałem wtedy Tread – ze względu na mapy i aplikację Tread. Dzisiaj wybrałbym XT2 – urządzenie łączy funkcje potrzebne motocykliście do jazdy po asfalcie oraz w lekkim i ciężkim terenie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszędzie dobrze, ale najlepiej #namotocyklu

Na motocyklu

 

 

© 2024· Na Motocyklu · Defender Akcesoria Motocyklowe

 

 

 

Potrzebujesz pomocy?

Uzupełnij formularz lub wyślij maila:
rafal@defender.net.pl

Odwiedź sklep Defender:

ul. Góra Libertowska 50

30-444 Libertów